Patate pure me hudher
Patate pure me hudher

Patate pure me hudher

Kuzhint.com

Perberesit: 8 Patate te vogla Nje luge e gjysem qaji krip 1/4 Luge qaji piper i zi Nje luge qaji hudher pluhur ose hudher e fresket e prere ne copa te vogla Gjysem gote ajke Gjysem gote parmesan i grire 1/4 Gote gjalp i prere ne katrore Pergaditja: S'pari i ziejme patatet ne uje me nje luge qaji krip (pa levore ).

Pasi te zihen i kullojme dhe i hedhim ne nje ene te thelle.

Po ne te njejten ene hedhim ajken dhe i bejme patate pure me blinder.

Ia shtojme piperin, kripen e mbetur, hudhren, parmesanin dhe gjalpin duke e perzier mire pure. Pureja eshte e gateshme per servim. Burimi: www. omgilovetocook. com Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : gjellera  patate  pure  hudher  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Revani e ndar ne dy pjes
Pogaqe me form te bukur
Role me luleshtrydhe(dredhëza)