Patate me rosmarine dhe salate
Patate me rosmarine dhe salate

Patate me rosmarine dhe salate

Kuzhint.com

Perberesit per nje porcion: 125 gr Patate 0. 4 gr Kripe Nje luge gjelle rosmarine e fresket 150 gr Kastravec Nje spec i kuq 200 gr Gjize Nje luge qaji vaj ulliri 0. 04 gr Krip 0. 04 Piper 2 Luge gjelle uje Pergaditja: Patatet i pastrojme dhe i ziejme ashtu me levore ne uje.

Pasi te zihen i presim ne mes dhe i hedhim krip dhe rosmarin pastaj i vendosim ne folie alumini dhe i pjekim ne furre ne temperatu 180 Grad per 8 minuta. Kastravecin dhe specin e pastrojme dhe i presim ne kube dhe se bashku me kripen, vajin e ullirit, gjizen dhe ujin i perzim mire pastaj e servojme ne pjate se bashku me patatet e pjekura. Burimi: http://kochen. bildderfrau. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  patate  rosmarine  salate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pica role
Si të zhdukni qimet në fytyrë pergjithmonë në mënyrë natyrale (le
Pasta me perime dhe gjoks pule