Patate furre
Patate furre

Patate furre

Kuzhint.com

Nje recet shum e thjesht dhe e shpejt ! PËRBËRËSIT *një kg e patate *piper i bardh *rigon *rozmarinë, *piper i zi *hudhër *krip PROCEDURA: Qerojm patatet, i presim në kubie dhe i vendosim ne tepsi Pastaj i hedhim te gjithe perberesit e tjere dhe e fusim ne furre ne 200 për rreth 35-40 minuta. ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  patate  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Një dietë per vetem tri ditë pastron mushkëritë
Pogaqe e shpejt me susam dhe kos
Torte e but me çokolladë