Pasta me mishe pule
Pasta me mishe pule

Pasta me mishe pule

Kuzhint.com

Perberesit: 200 gr Pasta ( makarona) 200 ml Ajke 2 Luge gjelle miell 1 Luge gjelle vaj 500 gr Gjoks pule te prere ne feta 200 gr Champignons te prere ne feta 2 Gota brokoli te fresket e te zier Nje gote e gjysem leng supe me shije pule Gjysem luge qaji pluhur qepe Pak piper te zi Pergaditja: Makaronat i ziejme sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Pasi te zihen i kullojme dhe i lem qe te ftohen. Ne nje ene te vogel bashkojme ajken me miellin. Tiganin e vendosim mbi zjarre dhe i hedhim vaj.

Fergojme mishin e pules 4 deri 6 minuta dhe e largojme nga tigani.

I fergojme po ne te njejtin tigan njehere champingon-at 3 minuta pastaj edhe brokolin 2 minuta. Po ne te njejtin tigan hedhim lengun e supes, pluhur qepe dhe piperin.

E lem njehere te merr val pastaj ia shtojme ajken e perzier me miell.

Te perzihet me tel kuzhine masa vazhdimisht per 1 minute deri sa te trashet masa dhe krejt ne fund ia shtoni mishin e pules te ferguar me pare.

Te servohet ne pjate se bashku me makaronat. Source: http://www. bhg. com/


Fjalet kyqe : gjellera  pasta  mishe  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Smoothie me ananas
Krem supe me perime
Zëvendësoni kafen e mëngjesit me lemg limoni