Parandaloni sëmundjet me luleshtrydhe
Parandaloni sëmundjet me luleshtrydhe

Parandaloni sëmundjet me luleshtrydhe

Kuzhint.com

Luleshtrydhja mund të cilësohet si një ilaç natyral për shëndetin tonë, pasi i bën mirë jo vetëm trurit, lëkurës, por edhe ndihmon që të mos dehe mi kur konsumojme alkool.

Duhet të dini se luleshtrydhet ulin kolesterolin, përpos faktit që kanë kalori dhe ndihmojnë kockat. Pigmenti që përmban luleshtrydhja, ndihmon qelizat e lëkurës për tu mbrojtur nga rrezet e diellit, duke parandaluar kancerin në lëkurë.

Luleshtry dhja ka një efekt fantastik edhe sa i takon konsumimit të alkoolit.

Ky frut parandalon dehjen nga alkooli, ndaj para se të nisni të pini, këshillohet të hani disa kokrra luleshtrydhe.


Fjalet kyqe : keshilla  parandaloni  semundjet  luleshtrydhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota (gurabija) me nisheste
Kurabie
Speca me laker turshi