Paqe me forrme role dhe me mishe pule
Paqe me forrme role dhe me mishe pule

Paqe me forrme role dhe me mishe pule

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Miell sipas nevojes 2 veze, 1 filxhan uje i vaket, 3 luge gjelle vaj 1 pecive, Per sosin mishe pule 3 luge gjelle vaj 3 luge miell 3 veze, 5-6 luge jogurt, 2-3 thelpinje hudhre

Pregaditja e recetës :

Petet pregaditen si te bakllaves me (2 veze, 1 filxhan uje i vaket, 3 luge gjelle vaj edhe nje pecive), i t'hollon petet dhe i len me u thaose menjeher, mandej i vendos ne tepsi, duke ia dhene formen si ne foto dhe siper i qet margarine dhe pastaj e pjek.

Pasi te pjeket i qet uje mishi te pules dhe ne secilin katror vendos fillin.

Fillie pergatitim me 3 luge gjelle vaj i kaverdis me 3 luge miell dhe i shton pak uje mishi, ne nje ene tjeter qet 3 veze, 5-6 luge jogurt, 2-3 thelpinje hudhre dhe i perzien te gjitha se bashku derisa te trashet) dhe siper secilit rrathe vendos nga pak mishe pule.

Ju befte mire nese e provoni. ​

Paqe me forrme role dhe me mishe pule e pergaditur nga Florina Jakupi


Fjalet kyqe : brumera  paqe  forrme  role  mishe  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Hudhra e mbron dhe e ripërtërin indin e dëmtuar të zemrës
Sallatë me rukola dhe  avokado
Peta te gatshme me gjoks pule