PËRDORIMET E SHUMËFISHTA TË QEPËVE
PËRDORIMET E SHUMËFISHTA TË QEPËVE

PËRDORIMET E SHUMËFISHTA TË QEPËVE

Kuzhint.com

Qepët tona të dashura megjithëse ndonjëherë na i mbushin sytë me lotë kur i qërojmë, nuk pushojnë së qeni ndër më të dobishmet në kuzhinën tonë. Përveç shijes së mrekullueshme që i japin gjellës, qepët mund të përdoren dhe për shumë gjëra të tjera. E bëjnë orizin e djegur… të ngrënshëm… Vendosni gjysmë qepe mbi orizin e djegur dhe menjëherë ajo do të përthithë aromën e djegur… Shkëlqejnë sendet metalike Grini hollë një qepë dhe përziejeni me pakëz ujë, në vazhdim hidheni mbi një sopë (të leshtë) dhe fërkoni me të sipërfaqet metalike që ju dëshironi. Pastrojnë skarat e pjekjes Prini një qepë në mes dhe me një pirun rrëshqiteni në skarë derisa të pastrohet mirë. /albstroka. com/


Fjalet kyqe : keshilla  perdorimet  shumefishta  qepeve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role  me  oblland
Pite Ramazani
Torte me krem dhe banane