PËR ÇFARË BËN MIRË TRUMZA?
PËR ÇFARË BËN MIRË TRUMZA?

PËR ÇFARË BËN MIRË TRUMZA?

Kuzhint.com

Shkurti dhe marsi janë dy muajt më të vështirë të dimrit. Është koha kur njerëzit mendojnë se pjesa më e madhe e dimrit është thyer dhe nuk u frikësohen ftohjeve.

Duke e lënë veten në mëshirën e viruseve të rrezikshme, të cilat shkaktojnë dhembje koke, rritje temperature, rrjedhje hunde, kollë, dhembje gryke etj.

Për trajtimin e kollës, dhembjes së fytit dhe rrjedhjes së hundës trumza është aleati më i fuqishëm.

Ka veti shëruese, antispazmodike, ndërsa përbërësit e gjendur në gjethet e trumzës, veçanërisht flavonoidet kanë veti çliruese për muskujt e trakesë, reduktojnë në mënyrë të konsiderueshme inflamacionet, si dhe zbusin simptomat e ftohjes që mundojnë trupin. /albstroka. com/

Prandaj mos harroni të pini çdo mëngjes një filxhan çaj trumze të shoqëruar me pakëz shurup ngjyrë blu (Agave).


Fjalet kyqe : keshilla  qfare  mire  trumza  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me nurtela
Salce e Bardhe
Nga pastërtia e frigoriferit varet shëndeti