Pana cote
Pana cote

Pana cote

Kuzhint.com

Receta e pergaditur nga; Fatebardhe D.

  • pana
  • sheqer
  • xhelatinen
  • jogurt

Per kremin

  • dredhzat dhe sheqer

Pergaditja;

Ne fillim vendosim panen me sheqer qe te vlloj deri sa sheqeri te shkrihet.

Shtojm xhelatinen pasi e trazojm mire e heqim nga soba dhe me pas shtojm jogurtin.

Kete mas e hedhim ne en silikoni edhe e lem ne frigorifer per te paketm tri ore.

Pjesa tjeter.

Prejm dredhzat ne gjysma dhe I vem te zihen ne sob me pak sheqer per 10 minuta pastaj I largojm eshe I shtypin ose I bluajm. pastaj ia qesim embelsires si ne foto.


Fjalet kyqe : embelsira  pana  cote  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Syri i vjerres
Sekreti i dobësimit të Adele!
Emelsire me keksa (biskota) nga Edina Sh