Palpeta ( krepa.pallaqinka) me dredhza dhe sprinkles  nga Luljeta Morina
Palpeta ( krepa.pallaqinka) me dredhza dhe sprinkles nga Luljeta Morina

Palpeta ( krepa.pallaqinka) me dredhza dhe sprinkles nga Luljeta Morina

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 luge sheqer, 1 gote qumesht, 1 gote mielle, 1 peciv 2 vez, dhe 2 lug gjalp

Pregaditja e recetës :

Receta : 2 vez, 2 luge sheqer, 1 gote qumesht, 1 gote mielle, 1 peciv si, dhe 2 lug gjalp te cilat i bashkojm ne nje en te thelle duke i perzier me tel kuzhine pastaj i pjekim duke i fergu ne nje tigan te nxeht te lyer me vaj.

Pasi te kemi perfundu i dekorojm si ne foto dhe i sherbejm me nje kafe turke apo qaj.


Fjalet kyqe : brumera  palpeta  pallaqinka  dredhza  sprinkles  luljeta  morina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Ushqimet fatsjellëse, që duhet të jenë mbi tavolinën e Vitit të Ri
Gjake në urinë: A thua qfarë po ndodh?
MASKE PER TE MBYLLUR PORET E FYTYRES