Pallaqinka(krepa) te mbushura me mishe ne furre
Pallaqinka(krepa) te mbushura me mishe ne furre

Pallaqinka(krepa) te mbushura me mishe ne furre

Kuzhint.com

Pallaqinka(krepa) te mbushura me mishe ne furre Tina Rion Ylliriani

Per pergaditjen nevojiten---Pallaqinka(krepa) te pergaditura me pare me veze, qumeshte krip, dhe pak vaj

  • mish te bluar
  • creme fraiche
  • bizele

Mbeshtjellja;

Mbasi te kemi pergadite krepat i mbushim me masen e pergaditur nga perbersit e mesiperm dhe i mbeshtillim si ne fotoi renditim ne tepsi dhe ifutim ne furre te nxehte per ~ 10 minuta

Ju befshin mire nese i pergaditeni.


Fjalet kyqe : brumera  pallaqinka  krepa  mbushura  mishe  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kjo bime mund ta vrase nje femije per me pak se 15 minuta!!!!
Livanda më efikase sesa ilaçet për trajtim të ankthit
Kekë me luleshtrydhe (dredheza)