Oriz me bizele
Oriz me bizele

Oriz me bizele

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 3 gota oriz
  • 100gr bizele
  • 1 karot 100gr
  • gjalp
  • 1 qepe.

Pergaditja;

Hedhim gjalpin ne tenxhere e leme te shkrije me pas hedhim qepen ee prere imet e tazojm pak dhe me pas i hedlim bizelet dhe karoten e prere ne copa te voglai skuqim pak dhe me pas hedlim orizin Vlojme 6 gota uje dhe i heldhim gjysmen e ujit qe te zjej orizi pasi te kete pire ujin i hedhim pjesen e mbetur dhe e leme te ziejme derisa te kete pire ujin te gjithe.

E servojm si ne foto ose sipas deshiresl


Fjalet kyqe : gjellera  oriz  bizele  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirë e shpejtë
Cilat janë ilaçet që këshillojnë mjekët për të ulur kolest
Maske nga majdanozi për  nje fytyrë të pastër