Omletë me spinaqë
Omletë me spinaqë

Omletë me spinaqë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

5 vezë dhe 100 gr djathë të fortë, 50 gr proshutë, 400 gr spinaq, Një filxhan kafeje qumësht, Kripë dhe Piper

Pregaditja e recetës :

Spinaqi pastrohet, lahet, pritet imët dhe vlohet pak, sa të avullojë lëngu.

Vezët tunden, shtohen djathi i troshitur, proshuta e prerë imët, qumështi, kriposet sipas shijes dhe përzihet me spinaq të ftohur.

Në yndyrë të nxehtë, fërgohen omëletët e madhësisë së dëshiruar, një nga një, duke pasur kujdes që ato të mbesin të buta.


Fjalet kyqe : anti  pasta  veze  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe me djathe te bardhe
Kaffee Torte
Keku i dukeshës