Omletë me perime
Omletë me perime

Omletë me perime

Kuzhint.com

Përbërësit:

*një qepë e re

* spec i kuq babure

*kripë dhe biber sipas shijes

*3 luge vaj

Udhëzimet:

Grihet speci dhe qepa dhe zbutet në tigan me vaj.

Pastaj shtohen vezët e tundura dhe të kriposura sipas shijes dhe një gatim shumë i shpejtë dhe i shijshëm është gati.

Ju bëftë mirë.


Fjalet kyqe : embelsira  omlet  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë me sherbet nga qumeshti
Toptha me gështënja
Embelsir me maja