Omlet me kepurdha dhe spinaq
Omlet me kepurdha dhe spinaq

Omlet me kepurdha dhe spinaq

Kuzhint.com

Perberesit: 100 gr Champignons 25 gr Baby spinaq 4 ve 4 Luge gjelle ajke Krip, piper, arre muskati pluhur Nje luge gjelle vaj 30 gr Mozzarella Pergaditja: 1.

Kepurdhat i pastrojme dhe i presim ne kater pjese.

Gjithashtu pastrojme edhe spinaqin.

Ne nje ene te thelle rrahim ajken dhe vezet pastaj i hedhim krip, piper dhe arre muskati sipas shijes. 2.

Nxehim vajin ne nje tigan me madhesi 22 cm.

Fergojme kepurdhat 4 minuta pastaj ia shtojme spinaqin.

Siper kepurdhave dhe spinaqit hedhim vezet e rrahur dhe ne temperatur te ulet e lem te fergohet 7-8 minuta. 3.

Mozzarellen e presim ne katrore dhe 2 minutat e fundit te pjekes te omletit ia hedhim siper omletit dhe lem mbi zjarre deri te shkrihet. Foto: Food & Foto,

Hamburg Quelle: www. lecker. de


Fjalet kyqe : gjellera  omlet  kepurdha  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte kremoze me dy lloje te çokollatave
Torte me petë te gatëshme dhe bruznica
Tortee bukur me fruta