Njoki me salce djegese
Njoki me salce djegese

Njoki me salce djegese

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 Qepe, 1 Thelp hudhre, 1 Spec i kuq djeges, 1 Luge gjelle vaj, 250 gr Salce ee gatshme domatesh, 4 Luge gjelle vaj ulliri, Pak krip, 3 Dega rosmarin, 500 gr Njoki

Pregaditja e recetës :

Qepen dhe hudhren e qerojme dhe e presim ne katror te imet.

Marrim edhe specin e kuq ia largojme farat e pastrojme me uje dhe e presim imet.

Hedhim vaj ne tigan e lem te nxehet pastaj ia hedhim qepen, hudhren dhe specin.

I lem qe te pjeken pastaj ia shtojme salcen e domates dhe i lem 3-5 minuta qe te zihen, i hedhim krip.

Ne nje ene shtojme njokin dhe i ziejm si makaronat i hedhim kryp dhevaj pastaj i kullojm mire.

Marrim pjaten ivendosim se pari njokin ne mes dhe siper i hedhim salcen e domateve te pergaditur me larte.


Fjalet kyqe : embelsira  njoki  salce  djegese  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krofne me çokolladë nga A.
Metoda per ruajtjen e perimeve pa frigorifer
Losion sherus për ata qe kan problem me renjen e flokëve