Nje sekret per >Kremin e qumeshtit (panna montata)<
Nje sekret per >Kremin e qumeshtit (panna montata)<

Nje sekret per >Kremin e qumeshtit (panna montata)<

Kuzhint.com

A e dini se?

Per pergatitjet e tortave shume here perdorim panna ose si e quajme ne krem qumeshti.

Para se te mesoja kete sekret, nuk arrija ta montoja mire panen (nuk fryhej shume) dhe nuk bente figure te mire mbi embelsiren.

Sekret ishte qe para se te montosh (rrahesh) pannen, vendos enen, kutin e pannes dhe rrahesen ne frigorifer 30 minuta para rrahjes.

Duhet te jete gjithshka e ftohte.

Kur eshte momenti i rrahjes, per 200 ml panna shtoni 1 luge kafeje niseshte.

Duke shtuar niseshten panna nuk shfryhet, mund te rezistoje per 2-3 dite.

Le te informohen edhe miket e tua me kete sekret shperndaje ne facebook kete informacion...


Fjalet kyqe : keshilla  sekret  kremin  qumeshtit  panna  montata  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Fëmija juaj belbëzon
Perpeq me gjizë
Zëvendësoni kafen e mëngjesit me lemg limoni