Nje mask per rritjen e flokve
Nje mask per rritjen e flokve

Nje mask per rritjen e flokve

Kuzhint.com

Kjo mask natyrale eshte efektive per rritjen dhe parandalimin e renjes se tyre.

Maska eshte e rekomanduar nga shume dermatolog qe e kane testuar shume mire. Per ta bere kete mask shume te leht dhe te shpejt perbersit mund ti gjeni te gjitha neper shtepit e juaja. Perbersit; 2 patate 1 everdhe e ves 2 luge uje 2 luge mjalt pergaditja; Ne fillim i griejm patatet sepse nga to na nevoitet vetem lengu dhe me pas shtijm ujin, vezet e rrahura dhe ne fund mjaltin e shkrir me pare. Perzijeni mire dhe aplikojeni maskan ne rrenjen e flokut per 30 minuta.

Kjo mask aplikohet nje her ne muaj per disa muaj rresht. Provojeni se nuk do te zhgenjeheni!


Fjalet kyqe : keshilla  mask  rritjen  flokve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qumështi i artë pija që do t’ju ndryshojë jetën
TORTA CIOCCO-RICOTTA
Torte me banane dhe salce karameli