Nje ide per pastrimin e atleteve dhe kepucave
Nje ide per pastrimin e atleteve dhe kepucave

Nje ide per pastrimin e atleteve dhe kepucave

Kuzhint.com

A keni këpucë jo te ndritshme apo atlete që janë tëpër tëndotura nga pluhuri qe ngjitet sot si një magnet?

Këpucë të ktilla ndonjëherë është shumë e vështirë për ti pastruar.

Ateher unë ju sugjeroj juve që të aplikoni një metodë shumë të thjeshtë dhe te leht që do t'ju ndihmojë shume per ti pastruar atletet apo këpucët e papastërta.

Kjo metodë është veçanërisht e efektshme në pastrimin e atleteve dhe këpucëve me lëkure të ndritshme.

Për këtë pastrim ju duhet te merrni :

  • ujë,
  • një furçë dhëmbësh te vjetër,
  • pastë dhëmbësh dhe
  • një sfungjer.

Ajo që ne duhet të bëni është që të njomet ne një vend të lagur sfungjeri që ju dëshironi për të pastruar,

Shtrydh siper sungjerit një pjes nga pasta e dhëmbeve pak dhe pastaj fshij ngadal e mirë atletet.

Pasi te keni ferku mire ateher merret furqa dhe perdoret ne vendet me te thella aty ku neper vrima sfungjeri nuk arrin me i pastru .

Pastaj pastrojm kepucet përsëri me një sfungjer te paster dhe te lagur.

Kepucet do të jen te pasterta perseri si te reja!.

Nese te duket kjo si nje ide shume e mire ateher shperndaje!!

http://receptimagazin. blogspot. de/


Fjalet kyqe : keshilla  pastrimin  atleteve  kepucave  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dredhezat(luleshtrydhet) dhe kastravecat (trangut) parandalojnë humbjen e kujtesës
Çajë me shije mente nga tegatuajm
Mufins te ndara ne dy ngjyra