Nje diet shume e mire ; konsumohet 5 dite dhe i humb 5 kg!
Nje diet shume e mire ; konsumohet 5 dite dhe i humb 5 kg!

Nje diet shume e mire ; konsumohet 5 dite dhe i humb 5 kg!

Kuzhint.com

Perbersit per kete diet:

1 limon, 60 gram majdanoz, 3 dcl uje

Menyra e pergatitjes:

Shtrydhim limonin, majdanozin e prejmë në copa të vogla dhe i vendosim në një tas duke e mbuluar me ujë.

Perdorimi : Çdo mëngjes, para ngrenjes se mëngjesit konsumojmë këtë pije dhe kështu pesë ditë rresht.

Pastaj bejm një pushim për 10 ditë, ku pas së cilës duhet përsëritur prap të gjithë procesin.

Trajtimi me kete pije ju mund të përdorni deri sa ju te ndjeni nevojën për zvogëlimin e peshës!

Ky ilaç përshpejton procesin per te djegur dhjamin dhe i plotëson nevojat e përditshme të vitaminave dhe mineraleve në të gjithë trupin.

Majdanoz përmirëson tretjen dhe stimulon trupin qe të beje largimin e lëngjeve të tepërta, ku dhe i eliminon ato.

Njerëzit që vuajnë nga obeziteti kanë tendencë që të ketë një rrezik më të lartë qe të vuajnë nga diabeti, presioni i lartë i gjakut, sëmundje të zemrës, çrregullime të funksionit te tëmthit, funksionimin e organeve të tilla si të, mëlçisë, veshkave, nyjeve, veçanërisht gjunjët në nyje etj.

Nëse keni probleme me peshë të tepërt, dhe ju doni të shpëtoni prej saj, ateher provoni këto pije të thjeshtë.


Fjalet kyqe : keshilla  diet  shume  mire  pijet  dite  humb  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me karota
Antipastë me djathë
Role me krepa dhe banane