Nje diet 3 diteshe per ti humbur 2.5 kg
Nje diet 3 diteshe per ti humbur 2.5 kg

Nje diet 3 diteshe per ti humbur 2.5 kg

Kuzhint.com

Këto ditë të gjithë mendojnë se vera është mjaft afer. dhe jemi të detyruar të hekim mantelet e trasha, dhe të vishemi me veshje të shkurtër !

A jeni të kënaqur me pamjen tuaj? apo keni shtuar pesh gjat dimrit edhe disa kilogram të tjera shtesë?

Nëse keni ëndërr qe sa me shpejt deshironi per ti hequr qafe disa kilogram ateher per ju eshte kjo menyra ideale për

dietë të jashtëzakonshme e cila per tri ditë do ti humbisni 2. 5 kg.

Keshille;Kjo dietë nuk është e këshillueshme që ta pordorin ata që vuajnë nga sëmundje kronike ose janë alergjik në mjaltë.

Mëngjesi:

1 filxhan çaj me limon,

1 lugë çaji mjaltë dhe 150 gram yndyrë gjizë ose djath.

1 filxhan lëng acid (mollë, portokall, etj) dhe 125 g kos dietik.

Pas dreke:

200 g luleshtrydhe (ose nese nuk keni e zavendsoni me),

200 gram lakër të gatuar,

1 lugë çaji mjaltë dhe 1 filxhan çaj.

Pasdite :

1 portokalli.

1 filxhan dhallë dhe 1 lugë çaji mjaltë.

Midis ngrënies ju mund të pini sasi të pakufizuar të çajit, ujit mineral dhe lëngje (acid) te tharta.

Kjo dietë është një ide e mirë që zgjat vetëm për 3 ditë(e njejt) dhe rregullon shume mire trupit nga pesha e tepert.


Fjalet kyqe : keshilla  diet  diteshe  humbur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Banane me cokollate
Pite turke me proshutë dhe spinaq
Sheqer pare nga Kaltrina Berisha