Një maskë për rritjen e shpejt të flokëve nga Vr Mirjeta
Një maskë për rritjen e shpejt të flokëve nga Vr Mirjeta

Një maskë për rritjen e shpejt të flokëve nga Vr Mirjeta

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

levorja e qepës, 10 qepë te kuqe dhe të bardha, ujë , një shishe

Pregaditja e recetës :

Nje mask per flok e pergatitur nga mikja e faqes ton Vs Mirjeta.

Pershendejte miq kjo eshte nje lloj maske per flok qe vet e kam perdor.

Receta eshte derguar nga fansja e faqes Vs Mirjeta e cila e ka perdor personalishte kete metod dhe e cila ka pasur sukses te menjehershem ne rritje dhe mirembajtje te flokeve..

Krejt qka na nevoitet eshte levorja e qepes ku marrim 10 qep te kuqe dhe te bardha dhe ia marrim levoren e hedhim ne nje en me uje dhe e ziejm per 1 ore e 50 min pastaj e kulojme ujin e levoreve qe leshojne dhe e fusim ne shishe e ruajm dhe me te aplikojme sa here qe te pasteojme floket.

Ne fillim pastrojme floket me shambo te zakonshem dhe pastaj i shperlajm dhe i hedhim nga lengu i levoreve dhe ashtu e mbajm per 3 min dhe rezultati do te dallohet menjeher si te thahen floket pasi qe floku eshte me i bute gjithashtu do te vreni edhe ndryshimin ne rritje ku cdo dy dite do te rriten me intensitet me te shpejt floket.

Ju preferoj ta perdorni sidomos ato qe kan problem me renjen e flokeve.


Fjalet kyqe : keshilla  mask  rritjen  shpejt  flokeve  mirjeta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Selinoja
Mpiksja e gjakut ose goditja ne tru
Panine te mbushura me djathe