Një maskë me portokall dhe mjaltë për fytyrë
Një maskë me portokall dhe mjaltë për fytyrë

Një maskë me portokall dhe mjaltë për fytyrë

Kuzhint.com

Perbersit;

3 luge me mjalt dhe,

levoren e nje portokalli te grir ne rende

Është ideale për të krijuar një efekt energji dhënës në lëkurë.

Kjo maskë përgatitet shumë shpejt.

Lyhet fytyra me 3 luge mjaltë duke evituar zonat rreth syve dhe

pastaj shpërndaje mbi të lëkurën e portokallit kjo e grire imët.

Lëreni te qëndrojë 10 minuta dhe shpërlajeni fytyrën me ujë te vaket.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  portokall  mjalte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gjyveqë me vezë
Makarona me domate dhe spinaq
Kek me portokall dhe luleshtrydhe!