Një ilaq për largimin e kollitjes për fëmij
Një ilaq për largimin e kollitjes për fëmij

Një ilaq për largimin e kollitjes për fëmij

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1/2 e limonit, 1.5 luge gjelle me mjalte

Pregaditja e recetës :

Kjo recet qe do ju tregoj do te ju ndihmoj qe per 12 or ta largoni kollitjen qe ju mundon juve dhe femijeve qe nga mosha 3 vjeqare e me shume.

Krejt qka duhet eshte qe te merrni nje gjysem limoni dhe ta shtrydhet si dhe nje luge e gjysm mjalte( luge gjelle) dhe ket mas duhet qe ta bashkojm dhe te dundet mire duke e vendosur ne nje shishe qelqi dhe pastaj te pihet 4 her ne dite nga 5 ml....

Ky ilaqe eshte shume efikase dhe nese e shperndani qe tju ndihmoj te tjerve do te jem shume mirnjohse Receta eshte e derguar nga nje fanse e faqes M.

R. qe vet ajo e ka perdor per sherimin e kollit tek femija i saj dhe deshiroj qe ta ndaj me ne e qe e falemenderoj shume.


Fjalet kyqe : ilaq  largimin  kollitjes  femije  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role me krepa dhe banane
 Kekë laraman
Ajrokrem të shtëpisë