Një dietë per vetem tri ditë pastron mushkëritë
Një dietë per vetem tri ditë pastron mushkëritë

Një dietë per vetem tri ditë pastron mushkëritë

Kuzhint.com

Një dietë prej tri ditësh, e cila mund të pastrojë mushkëritë tuaja kur ato kanë nevoj

Dhjetë hapa që duhet t’i ndiqni.

Pini një filxhan çaj laksativ bimor përpara se të shkoni për të fjetur ditën e parë të dietës suaj.

Kjo liron zorrët tuaj nga toksinat që mund të lindin në rast të kapsllëkut.

Mushkëritë nuk duhet të mbingarkohen, për shkak të ndonjë pengese në çdo pjesë të trupit gjatë fazës së pastrimit.

Shtrydhni dy limona dhe shtojeni lëngun e tyre në 300 ml ujë.

Këtë përzierje duhet ta pini para ngrënies së mëngjesit.

Kjo do t’ju ndihmojë të tresni ushqimet për të rigjeneruar mushkëritë.

Pini 300 ml lëng qitroje pasdite.

Nëse nuk ju pëlqen era e lëngut, mund ta holloni atë në një shishe me ujë ose zëvendësojeni me lëng ananasi.

Këto lëngje përmbajnë antioksidantë natyralë që mund t’ju ndihmojnë për një sistem të shëndetshëm të frymëmarrjes.

Pini 300 ml lëng të pastër karote midis mëngjesit dhe drekës.

Ju duhet të pini 400 ml lëng frutash të pasura në kalium kur të darkoni.

Kaliumi është një substancë e fuqishme që vepron si një tonik në pastrim, por nëse merret në formë të lëngshme.

Ju mund të shtrydhni karota, selino, spinaq dhe majdanoz.

Ky lëng jo vetëm është i mirë, por ai do të ndryshojë jetën tuaj.

Pini 400 ml lëng boronice përpara se të shkoni për të fjetur.

Kjo ndihmon për të luftuar bakteret, të cilat gjenden në mushkëri dhe mund të shkaktojnë infeksione.

Boronica është një antioksidant i fuqishëm.

Kurojeni trupin tuaj dhe bëni ushtrime fizike.

Bëni një banjë të nxehtë prej 20 minutash çdo ditë. Është e rëndësishme, sepse ajo i lejon trupit të nxjerrë toksinat nëpërmjet lëkurës dhe djersitjes.

Një herë në ditë bëni një ecje të shpejtë.

Ecja u sjell shëndet të mirë mushkërive.

Kur ecni përqendrojeni vëmendjen tuaj te një frymëmarrje të lehtë dhe të plotë.

Do t’ju qetësojë.

Bëni baj me avulle.

Hidhni në një enë me ujë të nxehtë 5 ose 10 pika vaj esencial eukalipti dhe merrni frymë me një peshqir në kokë derisa uji të ftohet.

Vetitë e mira të vajit të eukaliptit do t’i çlirojnë mushkëritë nga myku.

Ndërkohe mund të jenë disa gjëra nga këto që nuk mund t’i përmbushni apo nuk mund t’i bëni në këtë dietë prej tri ditësh.

Nëse do të ishte ky rasti, atëherë të paktën mund të pini lëngun e karotave ose atë të boronicës dhe ecni për një javë.

Ka gjithashtu dy shtylla themelore:

Mos pini duhan.

Mos pini kafe.


Fjalet kyqe : keshilla  diete  veten  dite  pastron  mushkerite  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Humbni peshë brenda natës me këtë ilaç magjik
Rregullat e nuseve
Medalion me mishë lope dhe asparagus