Munchmallow torte nga Bardhe Buçaj
Munchmallow torte nga Bardhe Buçaj

Munchmallow torte nga Bardhe Buçaj

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

6 vez me dhe 1 peciv, 6 lugè sheqer, 6-7 lugè mielle, 1 lugè gjelle Kakao

Pregaditja e recetës :

Ne nje en te thelle i rrahim 6 vez me, 6 lugè sheqer, pastaj pasi te dyfishohet masa ia shtojm 6-7lugè mielle te perzier me, 1 lugè gjelle Kakao dhe 1 peciv.

Masen e fituar e qesim ne nje tepsi te rrumbullaket dhe e pjekim ne 180 grad.

Pregaditja e kremit :

Me nje liter qumshtè i ziejm 4 pudinga tè vanilles sipas udhezimeve qe shkruan ne pako dhe pasi te jet trash masa e lem qe te ftohetdhe ne kete mas shtojm edhe 100 gr margarin e perziejm mire derisa te bashkohet mire me pudingun dhe pasi te jet pjekur torta e

lyejm siper me kete krem.

Dekorin e bejme si ne foto ose sipas deshires qe keni me krem (hopla) dhe me muchmallow.


Fjalet kyqe : embelsira  munchmallow  torte  bardhe  buqaj  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e shpejte me dredheza
Dardha: një frut me përmbajtje të ulët kalorish
Pite me peta bakllaves