Mufinssa me eurokrem
Mufinssa me eurokrem

Mufinssa me eurokrem

Kuzhint.com

Përbërsit:

3 vezë, 1 gotë me kosë,

Gjysem gote me vaj,

14 lugë me miellë,

9 lugë me sheqer,

1 pluhur fryres për ëmbelsira,

1 sheqer vanil.

Përgatitja:

Ne fillim rrahim 3 vezët me sheqer derisa te dyfishohet masa pastaj ia shtojm të gjithë përbërsit e tjer.

Masën e fituar e qesim ne forma për muffinsa duke i vendosur ne mes eurokrem dhe i pjekimne temperatur 180 grad.

Si keshill ne fillim e nxehim furrën ne 250 grad dhe si ti vendosim tepsin ne furrë e nalim ne 180 grad derisa te pjeken si ne foto.


Fjalet kyqe : embelsira  mufinssa  eurokrem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe me miell misri te derguara nga nje fanse e faqes
SUPER-USHQIMET QË JU MBROJNË NGA ÇDO SËMUNDJE
Pulë e stilit “Cordon bleu”