Mufinss me nutella
Mufinss me nutella

Mufinss me nutella

Kuzhint.com

Receta e pergaditur nga>>Egzontina Ismaili

Perbersit :

  • 2 vez
  • 3 gota te qajit kose
  • 1 gote te qajit vaje
  • 1 gote te qajit sheqere
  • 5 filgjana te kafes mielle
  • 1 peciv
  • 150 gr nurtela

Pergaditja ;

Ne nje ene i qesim te gjithe kta perberes dhe i perziejm me tel kuzhine pastaj ne kete mas ia qesim edhe 5 filgjana te kafes miellete perzier me peciv.

Masen e pergaditur e qesim ne tepsi e cila duhet te jet per mufinssa duke ia vendosur ne mes te qdo mufinsse nga nje luge te qajit me nurtela.

I pjekim per 20 minuta ne temperature 250 grade.


Fjalet kyqe : embelsira  mufinss  nutella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me forme te kafes turke nga Blerta Morina Gashi
Torte me dardha dhe çokolate
Torte me sherbetë  nga Lulja La