Mufinsa nga  S.S
Mufinsa nga S.S

Mufinsa nga S.S

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 vez dhe 1 peciv, 200 gr sheqer, 250 gr qumeshte, 125 ml vaj, 400 gr mielle, 1 luge e sheqerit me kripe

Pregaditja e recetës :

Ne nje en i perziejm te gjitha perbersit e me siperm me tel kuzhine derisa te bashkohen mire dhe masen e fituar e qesim ne tepsi me forma te mufinsave te lyer me gjalp ose vaj dhe i pjekim ne temperatur 200 grad.

Pasi te pjeken dekorimin e beni si te deshironi ose si ne foto.


Fjalet kyqe : embelsira  mufinsa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta me ujë, efikase për të rënë në peshë
Kek me cokollate dhe me banane !!!
Pogaçe me mishë të bluar