Mufinsa me shije kopre
Mufinsa me shije kopre

Mufinsa me shije kopre

Kuzhint.com

Përbërësit:

1 kungull i njomë,

- 1 qepë,

- 1 piper i kuq,

- 1 spec jeshil (të gjithë të mesme),

- një majë kopër,

- një majë e majdanoz,

- 2 vezë, - qumësht 1 filxhan vaj,

- 1 filxhan,

- 1 luge kos,

- 5 gota mielle,

- 1 pluhur pjekje,

- 3 lugë çaji kripë, piper

Pergaditja:

Ne nje ene te thelle hedhim kungullin e bere rende prej 400 gr dhe gradualisht shtojme te gjithe perbersit e tjere duke i perzier perpos miellit, pasi masa te jete bashkuar hedhim 5 gota te mesme me miell dhe masen e formuar e hedhim ne tepsi me forma muffins te lyer me gjalp dhe i pjekim ne temp 180 gr per 30 min, sherbehen me nga nje gjethe koper me caj.


Fjalet kyqe : brumera  mufins  shije  koper  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Turshi e jashtëzakonshme
Speca të mbushura me ajkë apo gjizë
Rolladë me fruta