Mufinsa me djathë nga Lisiana Linarta Hoxha
Mufinsa me djathë nga Lisiana Linarta Hoxha

Mufinsa me djathë nga Lisiana Linarta Hoxha

Kuzhint.com

Perbersit dhe pergaditja;

Ne nje en te thelle i perziejm se bashku 1 gote milel misri, 1 gote mille gruri, gjysem gote vaj,

1 gote kose, 1 Backin(peciv) pak krype dhe 1 shmant dhe ket mase e

perziejm mire deri sa te behet ne brum jo shume i trash dhe pastaj e marrim nje

cope djath feta 200 gr dhe ia qesim ne masen e pregaditur me par dhe e perzin pastaj

kete mas e qesim ne tepsi me forma te lyer me gjelpe me nje luge dhe i mbush te gjitha pastaj

i pjekim ne temperatur ne 250 Grad qe duhet te piqen per 25 minuta


Fjalet kyqe : brumera  mufinsa  djathe  lisiana  linarta  hoxha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kuleq me mak per mengjes
11 hapa te thjeshte per te ulur kolesterolin e larte!
Speca turshi me hudhra