Mufins te ndara ne dy ngjyra
Mufins te ndara ne dy ngjyra

Mufins te ndara ne dy ngjyra

Kuzhint.com

Perberesite: -150 gr qokollad per gatim -150 gr buter te bute (margarin ) -100 gr sheqer pluhur -6 veze -75 gr sheqer -125 gr mielle -50 gr arra te bluara -250 gr qokollad te zeze -150 gr qokollad perdekorim Pergaditja: .

Nxehim furren ne 180 Grad. Per brumin coptojme qokolladen dhe e shkrim.

Buterin me sheqer pluhurin i rrahim me mikser dhe te verdhat e vezeve ia qesim nje e nga te qokollada e shkrire dhe i rrahim me mikser. Ne anen tjeter rrahim edhe te bardhate e vezeve me sheqerin dhe me kujdes e qesim te masa me te verdhat e vezeve.

Arrat i perzim me miellin dhe ia qesim mases dhe e ndajm pergjystm masen ku njeren e bejm me qokollad te shkrir.

Mbushim format e tepsise me brumin duke i ndar ne mes me foli (shiko me mire foten qe teorientohen ) i qesim copza teqokollates dhe i vem qe te piqen. Kur te jen pjekur largojme tepsin nga furra e lem te ftohet e pastaj i largojm mini tortet nga forma. Ju befte mire! Receta eshte nga.. http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  mufins  ndara  ngjyra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pilaf me karkaleca
Mufins me arra kokosi dhe çokollatë
Sallat ruse