Mufins me shije koper
Mufins me shije koper

Mufins me shije koper

Kuzhint.com

Përbërësit:

 • 1 kungull i njomë -
 • 1 qepë -
 • 1 piper i kuq -
 • 1 spec jeshil (të gjithë të mesme) -
 • një majë kopër -
 • një majë e majdanoz -
 • 2 vezë -
 • qumësht 1 filxhan
 • vaj - 1 filxhan -
 • 1 luge kos -
 • 5 gota mielle -
 • 1 pluhur pjekje-
 • 3 lugë çaji kripë, piper

Pergaditja:

Ne nje ene te thelle hedhim kungullin e bere rende prej 400 gr dhe gradualisht shtojme te gjithe perbersit e tjere duke i perzier perpos miellit, pasi masa te jete bashkuar hedhim 5 gota te mesme me miell dhe masen e formuar e hedhim ne tepsi me forma muffins te lyer me gjalp dhe i pjekim ne temp 180 gr per 30 min, sherbehen me nga nje gjethe koper me caj.


Fjalet kyqe : brumera  mufins  shije  koper  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shtrudel me spinaqë dhe karrota
Speca dhe domate të mbushura
Selinoja