Mufins me miell misri, spinaq dhe djathe te bardhe
Mufins me miell misri, spinaq dhe djathe te bardhe

Mufins me miell misri, spinaq dhe djathe te bardhe

Kuzhint.com


Perberesit:


4 Ve

1 Peciv (pluhur paste)

Pak krip

1 Gote e gjysem qumesht

1 Gote vaj

300 gr Djathe

200 gr Spinaq

3 Gota miell misri

1 Gote miell te bardh

Keshille :Gota duhet te jete e njejte per te gjithe perberesit (150-200 ml).


Pergaditja;

Marrim nje ene dhe ne te i qesim vezet dhe i rrahim per 5 minuta me mikser pastaj ne te qesim perberesit tjere te lengshem (qumshtin dhe vajin) ,pastaj djathin e grire rende dhe miellin e misrit  dhe te bardhe te perzier me pecive . Ne fund shtojme edhe spinaqin e prere dhe e perziejme tere masen me tele kuzhine.

Lyejme tepsine per muffins dhe i mbushin te gjitha format ne sasi te barbarte.

Te pjeket ne furre te nxeht ne temperature 200 grad derisa te merr nje ngjyre te preferuar dhe te servohet e nxeht.

Ju beft mire!


E gatuar dhe e derguar nga Aida Ada Bardhi

Fjalet kyqe : brumera  muffins  miell  misri  spinaq  djathe  bardhe  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Toptha (bombica)
Humbni peshë brenda natës me këtë ilaç magjik
Toptha te bute me mishe pule