Mufins me kërpudha
Mufins me kërpudha

Mufins me kërpudha

Kuzhint.com

Muffins me kërpudha

Përbërësit:

- 100gr qepë

- kepurdha 200g

- Kos 1 gote

- 2 luge ajke krem

- 100gr margarinë

- 200g miell misri

- 3 luuge miell Gruri

- 1/2 pluhur pjekje

- 1 luge kryp

Pregaditja;

I kaverdis qepet me kepurdha, vezëve i, shtoni kripë, gjalpë te shkrirë, kos dhe pavlak.

I perzin përbërësit e kombinuar pastaj ia, shtoni millin e misrit dhe grurit te perzier me pluhur per pjekje,

i qet ne tepsi me forma te muffins dhe i pjek ne temperatur 220 grade per 20 min.

Ju befte mire


Fjalet kyqe : brumera  muffins  kerpudha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte mozaik me llokum
Krem karamel
Biskota shumë të shijshme (shtrudle)