Mufins me copa cokollate
Mufins me copa cokollate

Mufins me copa cokollate

Kuzhint.com

Perberesit:

*1 filxhan sheqer,

*1 filxhan vaj,

*3 filxhana qumesht,

*6 filxhana miell

*1 pecive (pluhur per pjekje).

I tundim vezet me sheqer dhe i shtojme perberesit e tjere me radhe…

Masen e fituar e zbrazim me luge neper format e posacem per muffins dhe i hedhim siper copa cokollate te cilat i shtypim nga siper me luge qe te futen ne brendesi te mases (format mund te jene tepsi, forma te silokonit apo te letres) dhe i fusim ne furren e parangrohur me 220 grad Celsius dhe i pjekim per 20 minuta.

Sipas deshires ne vend te copave te qokolates mund ti shtoni vishnje, rrush te thate, boronica, ose mund te ndani 3 luge nga masa e ti shtoni kakao.


Fjalet kyqe : embelsira  muffins  copa  cokollate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

8 ushqime që formojnë muskuj
Sheqerpare të shijshme rolle
 SI TI PASTROJM  ENET E DJEGURA NGA GJELLRAT!