Mufines me pudinge te bananes
Mufines me pudinge te bananes

Mufines me pudinge te bananes

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 3 veze
  • 1 gote qaji sheqer
  • 1 gote qaji vaj
  • 1 gote uji qumesht
  • 1 peciv
  • 1 sheqer vanile
  • 1 pudinge te bananes
  • 2 gota uji me mielle

Pergaditja:Se pari vezet me sheqer i perzijm me mikser, pastaj ia shtojm qumshtin dhe vajin vazhdojm ti perzijm ende.. Ne nje ene tjere i hedh pudinkun, peciven, vanilen dhe miellin i perzijm pak me luge dhe i hedhin tek masa e pergaditur me pare.. Pastaj me masen e fituar i mbushim kallepet me forma mufinssa dhe i hedhim edhe qokollad dhe i pjekim ne 200 grad


Fjalet kyqe : embelsira  mufines  pudinge  bananes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë me arra
LLOKUME SULLTANI
Glicerina e mirë për shëndet, bukuri edhe për shtëpi