Molle e gatuar
Molle e gatuar

Molle e gatuar

Kuzhint.com

Per kete recetë perbersit bazë jan;

  • 200 gram gjalpë,
  • 200 gram sheqer,
  • 200 gr arra te bluara
  • 200 gram plazma te bluara dhe
  • 1 sheqer vanil

Pergaditja;.

Marrim gjalpim dhe sheqerin dhe e perziejm mire me blender ose nese nuk keni ben edhe me mikser me perzi deri sa te behet nje mase homogjene, pastaj ne te hedhim keksat e bluara, arrat dhe sheqer vanilen duke e perzi prap me blender.

Nga kjo mase i bejm kuleqet duke ja bere nje grop ne mes si ne foto qe ta merrin formen e molles.

Mbasi te keni perfundu me gatimin e mollave ateher ato i rrokullisni nje nga nje ne kremin e pregaditur me pare dhe i zbukuroni me trungun si dhe gjethet dhepastaj i leni qe te ftohen ne frigorifer para se ti servoni.

Kremi per lyrje e molles nese deshiron te duket sikurse e vertet veproni si me poshte;

Per lyerjen te molles e shkrim qokollad te bardhe ne avull dhe ne te ia qesin ngjyren e kuqe per teme dhene formen perafersisht si te molles, ndersa per trungun dhe gjethet e molles ju nevoitet te keni marcipan te gjelbert.

Ju beft mire!

Perkthimin e ka bere faqja Te gatuajm nga;

/www. carolabaktzoethoudertjes. nl/


Fjalet kyqe : embelsira  molle  gatuar  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

6 gabime në përdorimin e hudhrës
Farat e dobishme për organizmin tonë
Rolad me mak