Molla të ferguara
Molla të ferguara

Molla të ferguara

Kuzhint.com

Per ta pergaditur ket gatim ju duhen keta perberes:

  • Nje ve
  • 120 ml Qumesht
  • 0. 04 gr Krip
  • 60 gr Miell
  • 4 Molla
  • Gjalp per fergim
  • Sheqer pluhur
  • Gjeme ose armelad bruznice

Per ecurin e pergaditjes shih foton.

Pergaditja;

Ne fillim i pastrojm mollat i qerojm dhe i presim ne rrathe si ne foto

Ne nje pjat te madhe i perziejm te gjithe perbersit e mesiperm me mixer derisa te formohet nje mase e njetrajteshme pastaj marrim molat i rrotullojm ne ket mase dhe i fergojm ne vaj te nxeht /Pasi te kemi perfundu me te gjitha mollat servimin e bejm duke i dekoru me sheqer pluhur dhe gjeme ose mermelad bruznice

Burimi: / einfachekuchenrezepte. de/


Fjalet kyqe : embelsira  molla  ferguara  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me petë te gatëshme dhe bruznica
Embelsire me pudinge nga lengu i portokallit
Salat me kuskus dhe salce jogurti