Mjalti nga fara e zezë, bombë për gjakun e njeriut!
Mjalti nga fara e zezë, bombë për gjakun e njeriut!

Mjalti nga fara e zezë, bombë për gjakun e njeriut!

Kuzhint.com

Mjalti i farave të zeza është mjaltë natyral dhe organikë ku aroma dhe shija e farave të zeza mund të zbulohen qartë.

Mjalti prodhohet nga bletët prej nektarit (lulave) të farave të bimës Nigella Sativa, pa e përzier me pluhurin e saj.

Mjalti nga fara e zezë, bomb për gjakun e njeriut!

Mjalti i pastërt natyral ekstarktohet prej bletëve nga lulja e qimnonit të zi, i pastër nga pluhuri i saj.

Ai përmban të gjitha cilësitë e mira të qimnonit të zi.

Dobitë nga Mjalti i farës së zezë:

Problemet e kollitjes;

Forcon zemrën;

Pastron gjakun;

Stimulon mëlçinë;

Pastron e traktin urinar;

Vepron si diuretik;

Sidomos shumë i dobishëm për largimin e gurëve nga fshikëza e urinës;

Rregullon tensionin e gjakut;

Hollon gjakun;

Forcon imunitetin brenda 3 ditëve;

Liron edhe pastron zorrët;

Kuron në mënyrë përfekte zorrën e trashë;

Shton potencën;

Forcon organet;

Forcon dhëmbët dhe kuron gingivat;

Parandalon rënien e flokëve;

I jep ndriçim fytyrës;

Rrit rrezistencën ndaj virusëve të ndryshëm gjatë katër stinëve;

Largon djersitjen e tepërt;

Ruan freskinë e trurit;

Zhvillon funksonimin e sistemit nervor;

I pa zëvendësueshëm për astmën;

Largon gëlbazën;

Pastron edhe forocon mushkëritë;

Rregullon rrahjet e zemrës;

Forcon muskujt e zemrës;

Parandalon dhëmbjet e trupit sidomos të eshtrave etj…

Mjalta e luleve nga fara e zezë sipas shumë mjekëve është bomb për gjakun dhe sistemin imunitare të njeriut.

Gjithashtu ka efekte shumë pozitivë për potencë tek mashkujt dhe shumë dobi tjera…

Mjalti nga fara e zezë, bomb për gjakun e njeriut!

Mënyra e përdorimit:

Një lugë e tretur në një gotë e gjysmë me ujë të vakët ose qumësht.

Një orë para ushqimit ose tre orë pas.


Fjalet kyqe : keshilla  mjalti  fara  zeze  bombe  gjakun  njeriut  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

15 Efektet pozitive te perdorimit te uthulles
Biskota te buta me kokos
Torte me krem dhe kompot te mollave