Mjalti në kombinim me arrat janë ilaç i fuqishëm
Mjalti në kombinim me arrat janë ilaç i fuqishëm

Mjalti në kombinim me arrat janë ilaç i fuqishëm

Kuzhint.com

Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç ifuqishëm natyral, përderisa nuk mund të krahasohet me asnjë ilaç tjetër qëmerret nëpër barnatore.

Ilaç natyral kundër anemisë.

Të përgatitet një masë prej gjysmë kilogrami mjaltë dhe gjysmë kilogrami arratë bluara dhe lëng nga një limon.

Të përzihet gjithçka mirë dhe tri herë nëditë ta hani nga një lugë.

Shtypja e lartë e gjakut : Te problemet me shtypje të lartë të gjakut sugjerohet që për çdo ditë tëpërzieni 100 gramë arra dhe të njëjtën sasi të mjaltit, dhe ta hani për 45ditë.

Jo vetëm se janë të shijshme, por kombinimi i mjaltit me arra është vërtetuarse ndihmon në shërimin e dhimbjeve të kokës dhe pagjumësinë.

Per te thatit në lukth nevojitet të përgatisni qumështin e arrave me mjaltë:20 gramë arra të bluara të përziera me ujë të ngrohtë, të përzihen mirë dhe të vazhdoni në qumësht të edhe shtoni dy lugë mjaltë dhe çdo gjysmë ore para ushqimit t’i konsumoni dy apo tri lugë.


Fjalet kyqe : keshilla  arrat  kombinim  mjalte  jane  ilaq  fuqishem  natyral  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte Dina
Torte me cokolad dhe kokos
Bakllave me form harmonike