Mishe qure me sos  nga Selim Jusufi
Mishe qure me sos nga Selim Jusufi

Mishe qure me sos nga Selim Jusufi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 qure (bibe), uje dhe krip

Pregaditja e recetës :

Marrim mishin e qures e pastrojm mire dhe e vendosim ne nje tenxhere me uje dhe krip qe te zije nja 1 ore, pastaj pas nje ore e largaojm nga soba dhe e vendosim ne nje tepsi.

Pregaditim sosin me disa thelbi hudhere ereza te perziera si piper i zi, soja dhe pak biber te kuq dhe majdanoz pastaj ket sos ia qesim siper mishit te qures qe e kemi vendos ne tepsi tani e vendosim tepsin ne furre deri sa mishi te skuqet e te behet si ne foto.


Fjalet kyqe : gjellera  mishe  qure  selim  jusufi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kundër astmës me gjethe fiku
 Sa shpenzojnë familjet në botë, për një javë në ushqime
Efektet e shëndetshme të lakrës turshi