Mishe qengji ne tave me karota
Mishe qengji ne tave me karota

Mishe qengji ne tave me karota

Kuzhint.com

Perberesit: 900 gr Mishe qengji 2 Qepe 4 Thelpi hudhre 2 Patate te embela 10 Copa karrota ne vogla 500 ml Leng supe perimesh 2 Luge gjelle jogurt 1 Luge qaji krip 1 Luge qaji Piper 1 Luge gjelle vaj ulliri. Pergaditja: 1.

Mishin e qengjit te prere ne katrore e hedhim ne tigan me vaj per ta pjekur 2 minuta. 2.

Hudhrat e prera imet, qepet e prera ne kube, patatet e prera ne katror dhe karotat i hedhim te mishi dhe e lem te zihen per 10 minuta duke ia hedhur lengun e supes dhe jogurtin. 3.

I hedhim gjelles krip dhe piper dhe e vendosim ne furre per tu pjekur ne temperatur 180 Grad per 90 minuta deri sa mishi te pjeket mire. Ju bef mire.


Fjalet kyqe : embelsira  mishe  qengji  tave  karota  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota gjysem rrethi
Kollepite me gjize nga tegatuajm
Pogaqe lule me pershut dhe djath