Mishë i bardhë i mbushur
Mishë i bardhë i mbushur

Mishë i bardhë i mbushur

Kuzhint.com

Shume e thjesht ju duhet;

=mish gjoksi pule,

=spinaq,

= gjize,

= thermia buke,

=salce domatesh,

=mozzarella ose kaqkavall.

Per ecurin me mire shikojeni fotot.

Ne fillim duhet qe te behet pregaditja e mases me spinaq dhe gjize, gjoksi i pules duhet te ndahet ne gjysma per se gjati dhe te mbushen me masen e pregaditur, pastaj i kalojm copat e mbeshtjellura te mishit ne veze e rrahur dhe ne therrime buketeperziera me melmesa i renditim ne tepsi te lyer me vaj dhe ne fund i vendosim salce domatesh dhe djathe mozzarella ose kaqkavall dhe e pjekim ne furre te nxeht ne 200 graddhe setvohetme sallata te ndryshme.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  mish  bardh  mbushur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte E Shpejte
8 Legumet e mrekullueshme
MASKE PER TE MBYLLUR PORET E FYTYRES