Mish viqi me salc portokalli
Mish viqi me salc portokalli

Mish viqi me salc portokalli

Kuzhint.com

500gr mish viqi i prere ne rracione. lengun e dy portokalleve, 1 qepe e grire holle, 2 thalbe hudher, 1luge mustarde, kripe, piper, 3 luge vaj. uje Pergaditja; Ne tengjere hedhim vajin pasi te ngrohet hedhim mishin e skuqim sa te marri ngjyre ne te dy anet pastaj hedhim qepen dhe hudhren dhe vazhdojme skuqjen sa te zbutet qepa. hedhim lengun e portokallit mustarden dhe ulim temperaturen e sobes, hedhim dhe gjysem gote uje. mbulojme me kapak dhe vazhdojme zierjen per nje ore. pak min para se te heqim ushqimin hedhim kripen dhe piperin. mishi mund te shoqerohet me pilaf orizi, me patate te skuqura ose pure patateje. si ne foto. Receta gatimi, te lehta per tu gatuar por shume te shishme


Fjalet kyqe : gjellera  mish  viqi  salc  portokalli  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek me  kakao
Nje sekret per >Kremin e qumeshtit (panna montata)<
Toptha Rafaello