Mish i bardhë me kikirika
Mish i bardhë me kikirika

Mish i bardhë me kikirika

Kuzhint.com

Perberesit: 700 gr mish i bardhe Pak vaj 1 luge vegete 200 gr kikirik te papjekur 2 luge kerri 2 luge soja sos Pergaditja: Mishi marinohet me vegete dhe vaj dhe lihet te qendoj 15 minuta.

Pastaj vendoset ne tave te lyer me vaj dhe i qitet persiper kikiriket i imtesuar sa me shume (jo te bluar), kerri dhe soja sosin e perziera bashke seciles pjese te mishit ia qet persiper dhe e pjekim ne furre ne temperature 220 grade per 20 minuta. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  mish  bardhe  kikirika  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me kafe
Kek me kakao dhe coca cola
Toptha me gjizë