Mish i bardh i mbushur
Mish i bardh i mbushur

Mish i bardh i mbushur

Kuzhint.com

Shume e thjesht ju duhet; =mish gjoksi pule =spinaq, = gjize, = krip, =piper, =vez = thermia buke, =salce domatesh, =mozzarella ose kaqkavall Per ecurin me mire shikojeni fotot. Ne fillim duhet qe te behet pregaditja e mases me spinaq dhe gjize, gjoksi i pules duhet te ndahet ne gjysma per se gjati dhe te mbushen me masen e pregaditur, pastaj i kalojm copat e mbeshtjellura te mishit ne veze e rrahur dhe ne therrime buketeperziera me melmesa i renditim ne tepsi te lyer me vaj dhe ne fund i vendosim salce domatesh dhe djathe mozzarella ose kaqkavall dhe e pjekim ne furre te nxeht ne 200 graddhe setvohetme sallata te ndryshme. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  mish  bardh  mbushur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Graviola – Shfarosës i kancerit
Speca turshi me hudhra
Risotto me champion-a