Mini torte (mufinsa)me qokollade
Mini torte (mufinsa)me qokollade

Mini torte (mufinsa)me qokollade

Kuzhint.com

PERBERESIT:

 • 260 gr Miell
 • 3 Veze
 • 1 Pako bakin (pecive)
 • 250 ml Qumesht
 • 130 gr Sheqer
 • 5 Luge uji vaj
 • Nje maje luge krip
 • Arom sipas deshires

PER DEKORIMIN:

 • 40 gr Cokolate e bardhe
 • 80 gr Cokolate e zeze
 • 200 ml Ajke
 • Kokos

PERGADITJA:

Rrahim vezet me sheqerin deri sa te behet masa e trash pastaj ia shtojme qumeshtin, vajin, kripin, aromen sipas deshires dhe ne fund miellin me bakinin.

Marrim nje tepsi per Muffins e lyejme me vaj dhe i mbushim me brumin e pergaditur.

Mini tortet i pjekim ne temperatur 200 Grad per 15 minuta.

Dekorimin e torteve e beni si ne foto.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  mini  teorte  qokollad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te pergaditim kungull misiri
Toptha te mbushura me banane nga ne tegatuajm
Tre receta shtëpiake që ju ndihmojnë në jashtëqitje