Mini torte me çokolate
Mini torte me çokolate

Mini torte me çokolate

Kuzhint.com

Perbersit:260 gr Mielle, 3 Veze, 1 Pako bakin ndtyshe pecive, 250 ml Qumesht, 130 gr Sheqer,

5 Luge uji vaj,

Nje maje luge kripe,

Arom sipas deshires.

Per dekorim:40 gr Cokolate e bardhe80 gr Cokolate e zeze200 ml AjkeKokos

Pergatitja:Rrahim vezet me sheqerin deri sa te behet masa e trash pastaj ia shtojme qumeshtin,

vajin, kripin, aromen sipas deshires dhe ne fund miellin me bakinin.

Marrim nje tepsi per Muffins e lyejme me vaj dhe i mbushim me brumin e pergaditur.

Mini tortet i pjekim ne temperatur 200 Grad per 15 minuta.

Dekorimin e torteve e beni si ne foto.


Fjalet kyqe : embelsira  mini  torte  cokolate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Manchmelov
Kekë me kakao dhe karota
Bishtaja – Boranija