Mini pica nga Egzontina Ismaili
Mini pica nga Egzontina Ismaili

Mini pica nga Egzontina Ismaili

Kuzhint.com

Pergaditja;

Ne nje en te thelle qesim 5 veze dhe i tundim me tel kuzhine pastaj ne te shtohet ( kashkavalle sallame, pershute, sugjuke, specc i kuqe, nji lug qaji origano, 2 luge qaji kripe, nji luge qaji piper i zi, pak fara te kuqe te piperit ) dhe 5 luge mielle te bashkuar me dy luge pluher per pjekurina dhe i perziej mire derisa te bashkohen te gjithe perbersit

Masen e fituar e qesim ne tepsia qe duher te jet per mufinsa ku e lyejm me gjape tepsin dhe pastaj i vendosim brumin me nji luge ku siper i hidhni kashkavalledhe pastaj i pjekim per 25 minuta ne temperatur 250 grade,

Nga kjo mas dalin 12 mini pica ku munde ti sherbeni te ngrohta dhe te ftofta.

Nese i gatuani ateher ju befshin mire!


Fjalet kyqe : brumera  mini  pica  egzontina  ismaili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biftek lope me spinaç role
Petulla me luge nga tegatuajm
Akullore me arom vanilje